Eğitim hizmetlerine destek olmak, eğitimin kalitesini artırmak, okulların ihtiyaçlarını karşılamak, İlçemizde sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek, iyi örnek olmak adına yapılan Kardeş Kurum projesi kapsamında İlçemiz Yumaklıcerit Ortaokulu ile İstanbul Kadıköy Feneyolu Halk Eğitim Merkezi Kardeş Kurum oldu.
 
Kardeş Kurum projesi kapsamında İstanbul Kadıköy Fener yolu Halk Eğitim Merkezi tarafından İlçemiz Yumaklıcerit Ortaokuluna gönderilen 82 koli eğitim ve derslik malzemesi, 440 çift bot, üç dizüstü bilgisayarı, altı koli kırtasiye, beş koli anasınıfı malzemesinden oluşan hediye ve yardımlar Kaymakam Çağlayan AYDIN  okul idaresine ve öğrencilere verildi.
 
Emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Çağlaya AYDIN:’’Kardeş Kurum Projesi, İlçemizde okul çağındaki yardıma muhtaç öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması, aramızdaki dostluğu, kardeşliği pekiştirme gibi bir görev üstlenmektedir. Proje, gönüllülük, sosyal sorumluluk ve süreklilik ilkelerine göre yürütülerek diğer kurumlarımıza da örnek olmasını umuyorum.’’dedi.
 
Program, Kurum Amirleri ve Okul Öğretmenleri toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.