Bir kez daha Ramazan Ayının sonu,Ramazan Bayramın başlangıcına şahitlik ediyoruz. İnsanları birbirine yaklaştıran, ortak duygu ve düşüncelerde buluşturan, sevgi ve hoşgörünün en üst seviyede hissedildiği, birlik ve beraberliğin nişanesi olan bayramlarımız, toplumsal hayatımızın da önemli bir parçasıdır. Ramazan Bayramında başta anne, babalarımız ,diğer akrabalarımız olmak üzere dost ve yakınlarımızı ziyaret etmeli, bayramın gönüllere huzur veren havasını en güzel şekilde teneffüs etmeliyiz. Çevremizdeki yoksul, kimsesiz ve yetimlere kucak açmalı, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek, bayram sevincine ortak olabilmeliyiz.
 
Değerli Hemşerilerim,
 
Yaklaşık iki yıldan beri görev yaptığım Pazarcık’ta huzur, güven, birlik ve beraberlik kenti olduğunu gözlemlemekteyim. Bayram havasına yakışan bu ortamın bundan sonra da artarak devam edeceğine inanıyorum.

Ramazan Bayram nedeni ile karayollarını kullanacak vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını, bayram evini yas evine dönüştürmemeleri hususunda özellikle uyarıyorum. Geç olsun, güç olmasın. Hem kendi hayatınızı hem de başkalarının hayatını riske atmaya hiç hakkınız olmadığını da özellikle belirtmek istiyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının ülkemize, İslam âlemine barış, huzur ve güven getirmesini dileklerimle, siz değerli Pazarcıklı hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum".
                                                 
                                                                                                                
                                                                                                                                                                           Çağlayan AYDIN
                                                                                                                                                                  Pazarcık Kaymakamı