15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe kalkışmasında bulunmuşlardı.

Tarih boyunca bağımsızlığı, hürriyeti uğruna canını veren vefakâr Aziz Türk Milleti, vatan hainlerine gerekli cevabı vermiş, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarihi adeta tekrar yazmıştır. Meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir.

15 Temmuz,
“Kalesinde bayrağı dalgalanmayan ülkede cuma namazı kılınmaz ! ” diyen Maraş Ulu Cami İmamı  Rıdvan Hoca’nın bizlere yaklaşık 100 yıl önceden gelen sesidir.

15 Temmuz,
Ülkeyi işgal etmek isteyenlere karşı Türk Milletince atılmış tokatın adıdır.

15 Temmuz,
Şairin dediği gibi iman dolu bir yüreğin zaferinin adıdır.
 “Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.
 Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.
 Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

Şu bilinmelidir ki Yeni Türkiye, 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür.15 Temmuz Darbe Kalkışması vatanın birlik ve beraberliği konusunda Milletimizi  daha da yakınlaştırmış, Aziz Türk Milleti vatan hainlerine gereken dersi vermiştir.

Vatanı, bayrağı, onuru uğruna canını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Bu vesile ile 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününüzü kutlu olsun.
                   
 
                                                                                                                                                                                                          Çağlayan AYDIN
                   
                                                                                                                                                                                   Pazarcık Kaymakamı