19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Pazarcık Kaymakamımız Sayın Çağlayan AYDIN, Pazarcık Belediye Başkanımız Yakup Hamdi BOZDAĞ, İlçe Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Daire Amirleri, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin katılımı ile Pazarcık Kapalı Spor Salonunda İstiklal Marşının okunması ve Aziz Şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ile başlayan program Halk Oyunları, Müzikli Gösteriler, Okul Korosu, Müzikli Dinletiler ile devam eden program ögrenciler arasında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere verilen ödüller ile son buldu.
 
        Sayın Kaymakamımızın 19 Mayıs Mesajı;
        19 Mayıs 1919; Türk Milleti’nin bağımsızlığına atılan ilk adımı, aynı zamanda milletimizin birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür. 
 
        Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler;
        Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.
 
        Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek, huzur ve güvenliğimizin bozulmasına fırsat vermemeliyiz.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.