Kutlu doğum haftası Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in (sav) doğumunu kutlamak ve Peygamberimiz Hz.Muhammed’i (sav) en güzel şekilde anmak için her yıl 14 Nisan-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan etkinlik için İlçe Müftüsü Ahmet SEVİNÇ, İlçe Müftülük Personelleri Kaymakam Çağlayan AYDIN’ı Kaymakamlık Makamında ziyaret etti.Çeşitli etkinliklere Kaymakam Çağlayan AYDIN’ı davet eden İlçe Müftüsü Ahmet SEVİNÇ ve beraberindekiler Kaymakam Çağlayan AYDIN’a gül takdim ettiler.
 
Ziyaretten memnun olduğunu belirten Çağlayan AYDIN: ‘’Kutlu doğum haftası  milyonlarca insanı bir amaç etrafında birleştirmektedir.Ahlakı, Adaleti ve Rahmeti ile  yüzyıllar öncesinde bugüne kadar  toplumları etkileyen Peygamberimiz Hz. Muhammet (sav)  hayatının anlatılması gelecek nesillere taşınması anlamında önemlidir.Kutlu Doğum Haftasının Ülkemize ve Müslüman alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’’dedi.
 
İlçe Müftülüğü personelleri ,daha sonra Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in (sav) sembolü olan güllerden kamu personellerine dağıttı ve etkinliklere davet ettiler.