İlçemiz Narlı Mahallesi 26 Ocak İlkokulu tarafından yerli malına dikkat çekmek için hazırlanan '81 İLİZ HEPİMİZ BİRİZ' projesinin poster sergisi 13 Aralık Çarşamba günü Piazza AVM de sergilendi.
 
        Okul Müdürü Rasim ÖZDEMİR Proje hakkında bilgi verdi. 'Bu projede 81 ilden gönüllü öğretmenler katılarak kendi şehirlerini tanıcı afişler hazırlandı.Bu afişler ortak havuzda toplandı ve hepsi basılarak 81 ilindeki koordinator öğretmenlere gönderildi. Her il kendi sergisini uygun alanlara açtı. Kimi okullar AVM'ler kimileri sergi salonlarında kimileri ise spor salonlarında afişleri sergilediler. Buradan bize sergi için alan veren sergiye ev sahipliği yapan PİAZZA AVM ve değerli yöneticilerine teşekkür ederiz' dedi.
Okul Müdürü Rasim ÖZDEMİR 1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşından sonra ekonomik kaynaklarına tüketen Türkiye'nin dışa bağımlı hale geldiğini, bu durumu yerli malı bilinci ile aşmayı planladıklarını söyledi.

        Proje Koordrinatörü ve projeye Narlı 26 Ocak ilkokulu adına başvuruda bulunan sınıf öğretmeni Funda TOMBUL ise 'projedeki amaç öğrencilere yerli malının önemini aşılamak, yerli üretimin arttırılması ve öğrencilere yerli malı tüketkenin önemini anlatabilmek için atılan bir adımdı' dedi.

        Narlı 26 Ocak ilkokulu Koordrinatörü Müdür Yardımcısı Mustafa DİNÇAL ise proje ile ilgili olarak 'Yerli mallarının tüketiminin artaması ülkemizde üretilen öğrencilere görsel yolla anlatılması ve birlik beraberliğin pekiştirilmesi ile yerli mallarının kullanımını özendirmek istediklerini belirtti' Mustafa DİNÇAL ayrıca 'Biz burada sadece bir sergi açmadık, proje koordinatörü okul olarak tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte çalışarak Kahramanmaraş'ımızın 81 ilde eş zamanlı olarak tanıtılmasının da sağladık.

        Serginin açılısını yapan İl Milli Eğitim müdürü Mehmet Emin AKKURT ise 'Öncelikli olarak Pazarcık'tan geliyor bu arkadaşlarımız. Kahramanmaraş'ın yerli üretimlerini, bütün illerimizin yerli üretimlerini tanıtıyorlar. Aynı zamanda Kahramanmaraş'ımızı da diğer 81 ilde tanıtıyorlar. Bu çalışmadar dolayı onlara teşekkür eder başarıların devamını dilerim' dedi.